Selahattin Arslan  Kimdir.?

1956 yılında Erzincan’da doğdu.

1973 yılında bitirdiği Erzincan Lisesinden sonra girdiği Ankara Ün. İlahiyat Fakültesinde okurken. Askeri öğrenci oldu.  1978 yılında Üniversiteden mezun olduktan sonra Teğmen rütbesi ile Bursa Işıklar Askeri Lisesine Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak tayin oldu.  Sırasıyla İzmir Maltepe Askeri Lisesi, İstanbul Kuleli Askeri Lisesinde öğretmenlik ve idari görevlerde bulundu. Kıbrıs Barış Kuvvetleri Komutanlığında  Personel Kısım Amirliği , Son olarak da  Tekirdağ Malkara’da bulunan , 95 nci Zırhlı Tugayda Personel ve Lojistik Seferberlik Kısım amirliği görevlerinde bulunduktan sonra  Ağustos 1996 yılında Kıdemli Binbaşı Rütbesinde iken  kendi isteği ile emekli oldu.

1997 – 2001 yıllarında bir otomotiv firmasında satış Müdürü, 2001-2004 arasında bir özel okulda  Din dersi öğretmenliği görevlerinde bulunduktan sonra 2004 -2009 yılları arasında Ak Partiden  5. Dönem  İBB. Meclis üyesi  seçildi. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinde  Eğitim Kültür Komisyon Başkanlığı, Üsküdar Belediye Meclisinde de Encümen Üyeliği, Bütçe Komisyon Başkanlığı, Tarife Komisyon Başkanlığı, Eğitim Kültür Komisyon başkanlığı, Meclis Denetleme Komisyon Başkanlığı   görevlerinde bulundu.

2009 yılında Üsküdar Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeliğine seçildi. Üsküdar Kent Konseyinin kurucu Genel Sekreterlik görevine getirildi. Kent Konseyinin kuruluşu ile, Bünyesinde bulunan Gençlik, Kadın, Çocuk Meclislerinin kuruluşlarını gerçekleştirdi. Yönergelerini bizzat hazırladı.

2 Yıl Prestige AVM leri Güvenlik Danışmanı, 2 Yıl Sentim Bilgisayar Satış Müdürü görevlerinde bulundu.  3 yıl Hizmet Vakfı Müdürlüğü yaptı. Halen Üsküdar Üniversitesinin kurucu vakfı olan  İnsani Değerler ve Ruh Sağlığı Vakfının Yönetim kurulu üyesi ve Vakıf Müdürü olarak çalışmaktadır.

Evli, iki çocuk ve 6 torun sahibidir. Üsküdar’da  ikamet etmektedir.

SOSYAL FAALİYETLERİ

–  İder (İnsani Değerler ve Ruh Sağlığı) Vakfı Yönetim Krl. Üyesi.       2007-Devam.

– Üsküdar Anadolu Spor Klübü Yönetim Krl. Üyeliği                            2005- 2009

-Asder (Adaleti Sağlayanlar Derneği) Yönetim Kurulu üyesi               2002-Devam

-İgeder (İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği) Üyeliği                        2006-Devam

-Adım İşadamları Grubu Üyesi ve Genel Sekreteri                            2007-Devam

– Üsküdar Sosyal yardımlaşma Vakfı Mütevelli üyesi                          2015 Devam

– Üsküdar Kültür ve Eğitim Vakfı istişare Kurulu üyesi.                        2013  Devam

(254)

Türkiye’de Darbeler ve Sonuçları

Güncel, Slider |