Silahlı Terör Örgütü FETÖ

94.Komşu Komşunun Gül’üne Muhtaçtır Programımızın konuğu Gazeteci- Yazar Selim ÇORAKLI oldu. Bizlere FETÖ terör örgütünün gerçek yüzünü, aktif görev yaptığı yılları ve Fetö ile mücadelesini anlattı.

Çoraklı, 1978’de siyasi olaylar nedeniyle cezaevine girdiğini, 1983’te cezaevinden çıktığını anlatarak, o dönemde ülkücü hareket içinde yer aldığını, FETÖ elebaşı Gülen’i de milliyetçi, muhafazakar biri olarak tanıdığını söyledi.

Zaman gazetesi kurulduğunda Fehmi Koru’nun yönetiminde olduğunu, daha sonra gazetenin cemaate geçtiğini belirten Çoraklı, Cemal Doğan ismiyle bu gazetede yazılar kaleme aldığını, 1992-1995 yıllarında bu gazetenin Makedonya baskısını çıkardığını ve o bölgenin imamlığını yaptığını aktardı. Makedonya’dan sınır dışı edildiğini ve ülkeye döndüğünde cemaatin “kredi yurtlar imamlığını”, “ege üniversiteleri imamlığını” yaptığını dile getiren Çoraklı, Sızıntı dergisinin yayınevinde çalıştığını, bir suçtan arandığı için farklı isimlerle yazı kaleme aldığını kaydetti.

Çoraklı, ülkücü hareketten gelmiş olması nedeniyle yapıdaki sapmaları rahatlıkla gördüğünü ve Gülen’in hedefe gitmede her yolu meşru gören bir zihniyete sahip olması nedeniyle 1999’da örgütten ayrıldığını dile getirdi.

(251)

Silahlı Terör Örgütü FETÖ

Komşuluk, Slider |