İstanbul Suriçi Grubu Derneği tarafından gerçekleştirilen “Sur içi Buluşmalarında konuşmacı olarak katılan İnanç Grup Yönetim kurulu Başkanı Nejdet Külünk bey gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Külünk: “Türkiye çok önemli bir süreçten geçiyor”. Bu cümle bu coğrafyada yaşadığımız sürece hep söylenecektir. Bu saldırıları göğüsleyebilmemizin yegane yolu içeride kuracağımız milli ittifaklardır. İttifak, Devletin varlığı, bölünmez bütünlüğüdür.

Nejdet Külünk : Osmanlıyı yerden yere vurmak isteyen aydınlarımız biraz em-pati yapsınlar. Bulgaristan’ı 545 yıl,Yunanistan 400 yıl, Hırvatistan 539, Macaristan 160, Gürcistan 400, Arnavutluk 435, Litvanya 25, Irak 402, Yemen 401, Katar 400, Lübnan 400, Tunus 308 yıl Osmanlı’nın çatısı altında himayemiz altında tutmuşuz birlikte yaşamışız. Bugün burada Türkiye Barolar Birliği gibi çok önemli bir kuruluşun başkanı olan ve mümtaz bir kişilik ile yetiştirilmiş beyefendiyi aramızda görmekten çok mutluluk duyuyoruz.

Bizim özlemimiz; bu mahalle bizim mahalle, Ahmet’le Ayşe’nin arasına 12 Eylülde, 12 Mart öncesi girdiler, 28 Şubat öncesi girdiler. Girenler kazanmış gibi göründü. 1980 darbesi ve öncesinde bu ülkeye maliyeti bir buçuk trilyon dolar olduğu söyleniyor.

O halde biz kavgamızı kendi içimizde yapmamamız gerekiyor. Biz kavgaya ayıracağımız enerjimizi dışarıdan bizim üzerimizde egemenlik kurmak isteyen bağımsızlığımızı ve ülke bütünlüğünü zedelemek isteyen güçlere karşı harcamamız gerekir inancındayım diyen İnanç Grup Yönetim kurulu başkanı Nejdet Külünk 50 yıl içinde bulunduğu aktif siyaseti anlattı.

 

(76)

Nejdet KÜLÜNK : “Bu mahalle bizim mahalle”

Genel, Slider |