Medeniyet Değerlerimizin Korunması ve Geliştirilmesi

İnançder tarafından her ay düzenlenen mutad konferanslarımızın 14.sü 29 Aralık Perşembe akşamı 18:30 ‘da emekli Yarbay Sn.Halil MERT Bey’in katılımı ile gerçekleştirildi.

Emekli Yarbay MERT bizlere “Medeniyet Değerlerimizin Korunması ve Geliştirilmesi” konulu sunumunu anlattı.

Konferansımızdan kareler…

Yarbay Halil MERT Kimdir ?

Liseyi 1983 yılında Kaynaşlı’da birincilikle bitirdikten sonra Kara Harp Okuluna girdi. 1987’de Elektrik-Elektronik bölümünden Topçu Teğmen olarak mezun oldu. Diyarbakır, Kırklareli, Erzincan ve İstanbul’daki birliklerde Kıt’a Komutanlığı ve Karargâh Subaylığı yaptı. Türk Dünyası Coğrafyası, Uluslararası İlişkiler ve Yönetim Organizasyon alanlarında Yüksek Lisans yaptı.

EĞİTİM: TSK’inde Yurt Sevgisi Eğitimlerinde 1992-1997 arasında Lider Personele aşağıdaki konularda BAŞEĞİTİCİ olarak eğitimler verdi.2007 yılında Topçu Yarbay iken kendi isteği ile daha etkin ve faydalı olmak maksadıyla emekli oldu.

GÜÇ NE SAĞLAR;

1-  Toplumda  ORTAK  ĠRADE  VE  KARARLILIK  oluĢmasını sağlayacaktır. Milli Birliği temin ve idame eder.

  1. Toplumun,   kendisine   ve   ülkesine   güvenini   ve   bağlılığını artıracaktır.
  1. Toplumsal kriz, spekülasyon, kargaĢa çıkmasına kısmen yada tamamen engel olur.
  1. Medeniyet   Değerlerini   (Ortak   Değerler)   geliĢtirir,  bu   da toplumsal hassasiyet ve otokontrolü artıracağından suçu önlemeye katkı sağlar.
  1. Dünya Siyasetinde ve çevre coğrafyada ülkeyi etkin ve güçlü kılar.

Ülke insanının tüm manevi değerleri, bu değerlere ve  birbirine  bağlılığı,  gelecekte  birlikte  yaşama azim  ve kararlılığı, ülkedeki siyasi birlik ve kararlılık, katılımcılık, vatandaĢ memnuniyeti…. İnsanların ülkenin geleceğine, siyasilere duyduğu güven ve itimat… işte  tüm bu manevi değerler, anlayacağınız Çanakkale’de etten duvar olan iradeye biz Ortak irade/Milli kararlılık diyoruz.

 

 

 

(377)

Medeniyet Değerlerimizin Korunması ve Geliştirilmesi

Güncel, Slider |