Dünya Basın Mensupları Derneği 6.Yıl Etkinliği

Dünya Basın Mensupları Derneği ( DBMD ) 6. Kuruluş yıl dönümünü dolayısı ile Bağcılar Holiday inn Otelde bir program düzenledi. Misafirlere çeşitli ikramların yapılması ile başlayan program Kuran’ı Kerim tilaveti Şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile devam etti.

Programa siyaset, iş, eğitim, spor, sanat, sivil toplum kuruluşları ve basın dünyasından yoğun bir katılım oldu. saat 18.00 de başlayıp 23.00 e kadar devam eden 6. Yıl etkinliğinin sunumunu gazeteci Mehmet Remzi Tanış yaparken birçok başarılı kişi ve kurum dallarında ödüllendirilerek başarı belgesi ve plaket verildi.

DSC_0116

“6 yıl önce 34 arkadaşımla beraber Dünya Basın Mensupları Derneğini kurduk”

Ödül alanların teşekkür ve görüşlerini ifade ettiği gecede bir konuşma yapan Dünya Basın Mensupları Derneği ( DBMD ) Genel Başkanı Muzaffer Tunç şunları söyledi; “6 yıl önce 34 arkadaşımla beraber Dünya Basın Mensupları Derneğini kurduk. 34 kişi ile beraber derneği kurmamızın nedeni 34’ ün İstanbul’un plakası olması. Bugüne kadar 800 ziyaret, toplantı, panel gibi etkinlik düzenledik, bunu başarabilen başka bir dernek yoktur. Gece gündüz yönetim kurulundaki arkadaşlarımla koşturarak hizmet ettik. Ama artık dünyaya açılma zamanı geldi. DSC_0139İlk etapta Bulgaristan, Bosna Hersek ve Kosova’da ki basın mensuplarını ülkemize davet ederek ortaklaşa projeler ve etkinlikler düzenleyeceğiz. Dünyada basının çok önemli bir yeri var, biz kendimizi ve ülkemizi yurt dışında anlatmasak kimse doğrulardan haberdar olmayacak, dünyadaki basın kuruluşları en ufak bir olayda savaş muhabirlerini gönderip Türkiye’de olup bitenleri çarpıtıyorlar, doğruları onlara anlatmak için bizim güçlü bir ulusal ve yerel basına ihtiyacımız var. Bizde Dünya Basın Mensupları Derneği olarak onu oluşturmaya çalışıyoruz. Bu konuda birçok projemiz var. Devlet yetkilileri ile bunları konuşup hayata geçirme çabası içerisindeyiz. Bugün yağışta ve sıkıntılı İstanbul trafiğinde her biriniz farklı bir semtten ve uzak yerlerden gelip bu programa katıldınız, hepinize ve yönetim kurulundaki arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.

Programda Tüm Azerbaycan’lılar Derneği başkanı Adil Semedbeyli, İstanbul Tapu Kadastro Bölge Müdürü Sedat Cömertoğlu, İstanbul Nüfus Müdürü Orhan Ardıç, Mardinfed Genel Başkanı İbrahim Biter, Rumeli Balkan Federasyonu Genel Başkanı Ayhan Bölükbaşı, İstanbul Medeniyetler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. İhsan Karaman, Türkiye Umurilik Felçliler Derneği Genel Başkanı Ramazan Baş, Mardinli İş Adamları Derneği Başkanı Abdulkadir Akkuş’ta birer konuşma yaptılar.

DSC_0165

Başarı belgeleri ve plaket taktimi ile gece geç saatlere kadar devam eden program iyi dilek ve temennilerden sonra hatıra fotoğrafları çekimi ile son buldu.

DSC_0212

(Alıntı 34gundem)

(269)

Dünya Basın Mensupları Derneği 6.Yıl Etkinliği

Genel, Slider |