Avrasya Tüneli Dualar ile Açıldı

İstanbul’un iki yakası arasındaki 100 dakikalık mesafeyi 15 dakikaya indirecek, günlük ortalama 100 binin üzerinde aracın kullanacağı tünel açılıyor.

Hafız Ali Tel Avrasya Tüneli Açılışında Muhteşem Kuran Tilaveti
Fussilet Suresi(30-36)

Kazlıçeşme-Göztepe hattında hizmet verecek olan Avrasya Tüneli, resmen açıldı. Açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yılbaşına kadar tünelin geçiş ücreti 15 TL olacak ve gelir şehit ailelerine aktarılacak” dedi.

Avrasya Tüneli resmen açıldı.. İstanbul Boğazı’nı yer altından geçecek olan Avrasya Tüneli’nin açılış töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım da yer aldı.

 • TOPLAM UZUNLUĞU 14,6 KİLOMETRE

  TOPLAM UZUNLUĞU 14,6 KİLOMETRE
  İstanbul’da araç trafiğinin yoğun olduğu Kazlıçeşme-Göztepe hattında hizmet verecek olan Avrasya Tüneli, toplam 14,6 kilometrelik bir güzergahı kapsıyor.
 • EN DERİN YERİ DENİZİN 106 METRE ALTINDA

  EN DERİN YERİ DENİZİN 106 METRE ALTINDA
  Projenin 5,4 km’lik kısmı deniz tabanı altına özel bir teknolojiyle inşa edilen iki katlı tünelden ve diğer metotlarla inşa edilen bağlantı tünellerinden oluşuyor. Tünelin en derin bölümü deniz seviyesinden 106 metre aşağıda bulunuyor.
 • ARAÇ GARANTİSİ NE KADAR?

  ARAÇ GARANTİSİ NE KADAR?
  Başlangıçta 120 bin ile 130 bin aracın geçişi bekleniyor. Devlet yüklenici firmaya günde 68 bin 500 araçlık geçişi garanti etti.

(221)

Avrasya Tüneli Dualar ile Açıldı

Güncel, Slider |