İnançder‘in düzenlediği 92. “Komşu Komşunun Gül’üne Muhtaçtır” programımızın bugünkü konuğu Mimar Serkan AKIN bizlere “Şehre ve Mimariye Dair Sözler” konusunu anlattı.Hz. Adem’in Kabe’yi inşaası, Kentsel Dönüşüm mü ? Şehre Dönüşüm mü ? Rantsal Dönüşüm mü ? (33)

Read more

İnançder’in düzenlediği 91.program olan “Komşu Komşunun Gül’üne Muhtaçtır” Edebiyatçı yazar Yusuf Tosun bey’in de katılımı ile İnançder Yön.Kr.Bşk. Sn. Nejdet KÜLÜNK Bey’in başkanlığını yaptığı @inancder ‘de Akif’in İzinde Akifçe bir duruşla merhum Akif’i konuştuk. Unutulmamalı ki; Akif bu ümmetin mütemmim bir cüzdür. Onun yaşadıkları bizim yaşadıklarımızdır. O bizim tarihimizdir. Yani Akif sadece Akif değildir. Akif’e […]

Read more

İNANÇDER’in düzenlediği “Komşu Komşunun Gül’üne Muhtaçtır” 90.programımızın konuğu Prof.Dr. Osman ÇAKMAK , Dersler, Okullar ve Müfredat Davamız konusu anlattı. (18)

Read more

İNANÇDER ‘ in 89.sunu düzenlediği ” KOMŞU KOMŞUNUN GÜL’ÜNE MUHTAÇTIR” programında TUSAD Başkanı Hasan BAYRAM,  bizlere “Körfez Arap Ülkeleri ve Ortadoğu Ülkelerinden Gelen Turistler ve Turizm” sektörünü, yaşadıkları sıkıntıları anlattı.Teşekkür ediyoruz. (68)

Read more

İNANÇDER ‘ in 88.sini düzenlediği ” KOMŞU KOMŞUNUN GÜL’ÜNE MUHTAÇTIR” programında Hayati Şamiloğlu bizlere Necmettin Erbakan’ın hayatını anlatan “DAVAM” isimli kitabı anlattı. (81)

Read more

Yitip giden komşuluk ilişkilerini yeniden canlandırmak için harekete geçen İNANÇDER Yönetim Kurulu Başkanı Nejdet Külünk, düzenlediği pilav günleri ile özlenilen sıcak samimi sohbet ortamı oluşturuyor. İNANÇDER’in organize etmiş olduğu Komşu komşunun Gül’üne Muhtaçtır – 87.Programımızın konuğu Milli Savunma Üniversitesi Rektör Danışmanı İbrahim KELEŞ ” Türkiye’de Bürokratik Engeller ve Çözüm Yolları” konusunu anlattı. (41)

Read more

MEHMET AKİF ERSOY KİMDİR? Mehmet Akif Ersoy, 20 Aralık 1873 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. İlköğrenimine Fatih’te Emir Buhari Mehtebi’nde başlayan Ersoy, ortaöğrenimine Fatih Merkez Rüştiyesi’nde başladı. Bir yandan da Fatih Camii’nde Farsça derslerini takip eden Mehmet Akif Ersoy, dil derslerine büyük ilgi duydu. Rüştiyedeki eğitimi süresince Türkçe, Arapça, Farsça ve Fransızca gibi dil derslerinde her […]

Read more

Komşu Komşunun Gül’üne Muhtaçtır 86. Programımızın konuğu Sn. Muhammed Demirci( Mirasımız Derneği Kurucusu) Bizlere Kudüs ve Mescid-i Aksa hakkındaki bilgilerini aktardı.Teşekkür ederiz. (28)

Read more

İnanç Grup Yönetim Kurulu Başkanı Nejdet Külünk beyin Malatya Platformu istişare toplantısında yaptığı konuşması. (36)

Read more