Sesli Makale /Daha Dün/Nejdet Külünk

DAHA DÜN..!

ABD ve Irak yönetiminden 3 günlük izinle Kuzey Irak da operasyon yapınca sevinirdik. Bugün,, Musul’a 10 km yakın Başikaya ÜS Kurduk çevresine 17 tane askeri kamp kurduk biz. – Daha dün, İsrailden 4 tane İHA aldık diye sevinirken, Bugün, dünyaya İHA SİHA TİHA satan bir ülke olduk biz.

– Daha dün, Hangi şehirde bomba patladı, Hangi Karakolumuz basıldı diye haberleri açmaya korkarken, Bu gün,, PKK yı mağarasından kafasını çıkartamaz hale getirdik biz. – Daha dün, Kardak kayalıklarına çıktık diye sevinirken, bugün,, Akdeniz de Karadeniz de Mavi Vatan kurduk biz. – Daha dün, Suriye üzerinden gelen PKK Hatay, Kilis, Antep, Urfa da eylem yapıp geri dönüyordu. Bugün,, Akdeniz’den Irak sınırına kadar 50 km genişliğinde 50 milyon 400 bin dönüm, tam 14 Kocaeli büyüklüğünde toprak kontrolümüze geçmiştir. 50 km lik etki alanıyla PKK yı sınırımızdan 100 km öteledik biz.

– Daha dün,, Karasularının dışına çıkamazken, Bugün, Kıbrıs, Sudan , Cibuti , Etiyopya , Somali , Katar , Kosova Kenya , Makedonya , Bosna Hersek , Azerbaycan , Irak , Türkmenistan , Özbekistan , Kırgızistan , Arnavutluk , Libya, Lübnan , Afganistan , Suriye , Umman , Cezayir ( Hava ve Deniz ) Malta Adasına ve hatta Antarktika dahil 24 ülkede, Kara Hava Deniz olmak 100 den fazla ÜS kurduk biz –

Daha dün,, Kimden nasıl silah alacağız diye düşünürken, Bu gün,, Filipinler’e ATAK Helikopteri Pakistan’a Korvet,, Bangladeş’e Füze sistemleri, Azerbaycan, Katar, Ukrayna, Tunus ve Polonya’ya SİHA Afrika ve Arap ülkelerine Zırhlı Araç, 100 ün üstünde ülkeye silah ihracatı yapabilen bir ülke olduk biz.

(32)

Category: Genel, Slider