Akit TV Gün Başlıyor sabah programı konuğu olan Yeni Dünya İş Kadınları Platformu başkanı Havva Firdevs Külünk hanım kurmuş olduğu platformda Türkiye’de kadınlara yönelik yapmış olduğu projeleri bizler ile paylaşıyor.

Yeni Dünya iş Kadınları Platformu :

2012 yılında Havva Firdevs Külünk tarafından kurulan platformumuz eşref-i mahlukat olmanın gereğine sıkı sıkı inanır. Bu inanç ile yaratılmış her varlığa hizmet etmeyi ibadet kabul eder. Önce kendi içinde Allah ile barışık, Resulullah davasına sadık Hz. Adem’den Hz. Peygamber’e kadar, oradan günümüze gelen tarih ile barışık; günümüze bu sentezlemeyi sağlıklı yapabilecek beyin, ruh ve kalp olgunluğuna erişiktir. Amacımız Anadolu’nun ücra köşelerindeki ihtiyaç sahibi, kabuklarını kıramamış kadınlara, genç kızlara balık tutmayı, bu sebebe sarılarak kabuklarını kırmayı öğretmek.Platformumuz Akademisyen ve İşveren Kadınlardan oluşmaktadır.

ÇALIŞMA SİSTEMİMİZ NE YAPABİLİRİZ?

Türkiye genelinde maddi ve manevi desteğe ihtiyacı olan kadınlarımızın sosyal ve ekonomik olarak yaşadıkları sıkıntıları dert edinen platformumuz, her yıl en az 3 şehir seçerek o şehirdeki kadınlara istihdam alanı açmayı hedefliyor.

LOKASYON SEÇİMİ

Seçilen şehir ve bölgeler, gerek aile bakanlığı yönlendirmesi ile gerekse platform üyelerimizin gözlemleri ile istişare edilerek karar verilir.

ANALİZ VE PROJE KARARI

Seçilen şehirlere bir seyahat düzenlenerek o bölgede fizibilite çalışması yapılır. Gerekli olan yöneticiler ile görüşme sağlanarak en iyi ve doğru şekilde hareket etmek için detaylı bir çalışma yürütülür.

Doğru Kişileri Bulmak

İstihdam alanı sağlamak üzere görüştüğümüz kişilerin gerçekten maddi ve manevi olarak ihtiyacı olan kişilerden seçilmesine özellikle gayret edilir.

ÖDENEK SAĞLANMASI
Projelerin ödenekleri kesinlikle devlet katkısı ya da sponsor olmadan sadece üyelerimiz fonlaması ile tarafından karşılanır.

HAMMADDE VE ÜRETİM

Üretilecek ürüne gore oluşturlan fondan sermaye sağlanırhammadde üyelerimiz tarafından temin edilerek bölgeye ulşatırılır. Daha sonra platformumuz tarafından belirlenen eğitmen desteği ile kadınların üretime başlaması sağlanır.

SATIŞ HAKEDİŞLERİN TESLİMİ

Üretilen ürünlerin satışı platform üyelerimiz tarafından yapılır. Platformumuza gelen ürünlerin satışından elde edilen gelir, sermaye ve hakediş olarak bölündükten sonra sermaye ile tekrar hammadde alınır, hakedişler eğitmen vasıtasıyla üreten kadınlarımıza teslim edilir.

Yenidunyaiskadinlari.com

(26)

Kadınlar Üretsin, Türkiye Büyüsün

Genel, Slider |