6. Uluslararası Ticaret Kongresi

İNANÇDER Yönetim Kurulu Başkanı Nejdet Külünk de ölüleri ve şehitleri hiçbir zaman unutmadıklarını, anaları, babaları, dayıları, amcaları ve vatan için canını seve seve veren kahraman şehitleri asla unutmadıklarını, unutmayacaklarını söyledi.

En büyük sermayelerinin vefa duygusu olduğunu söyleyen Külünk, “Barış Pınarı Harekatı’nda şehit düşen kahraman mehmetçiklerimizi ve kahraman istihbarat elemanlarımızı huzurlarınızda saygıyla yar ediyoruz Allah rahmet eylesin, makamları cennet olsun.” dedi.

Külünk sözlerine şöyle devam etti: “Çin devlet başkanının ifadesiyle, İpekyolu ekonomik kemerini ve 21’nci yüzyıl Deniz İpekyolu’ nu inşa etmek için birlikte çalışacağız. ‘Kazan Kazan’ işbirliği çerçevesinde İpekyolu’nu birlikte inşa edeceğiz.” Külünk, “Tek Yol Tek Kuşak” projesi için yaklaşık 65 ülke düşünüldüğünü, bunlardan 40’tan fazla ülke uluslararası örgütte Çin işbirliği anlaşmasını imzaladığını anlattı.

Rusya’nın Avrasya ekonomik birliği, Türkiye’nin orta koridor girişimi, Kazakistan’ın bulunduğu yol girişimi gibi atılımların “Tek Yol Tek Kuşak” girişiminin gerçekleştirilmesi için koordinasyonu sağlamakta etkili olduğunu dile getirdi.

(79)

6. Uluslararası Ticaret Kongresi | Nejdet Külünk

Genel, Slider, Ticaret Kongresi |