15 Temmuz şehitleri Ankara İstanbul darbe girişiminde ölenlerin isimleri

15 Temmuz darbe girişimi sorasında kaç şehit ve yaralı var? FETÖ’nün darbe girişimi sonrası 210 emniyet mensubu ile 6 bin 319 asker, bin 481 hakim-savcı ve 650 sivil gözaltına alındı, 990 kişi tutuklandı. Edinilen bilgiye göre, 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimi sırasında 55’i Ankara’da, 5’i İstanbul’da, 2’si Muğla’da olmak üzere 62 polis, 4’ü Ankara, biri İstanbul’da 5 asker, 78’i Ankara, 94’ü İstanbul, 1’i Malatya’da 173’ü sivil toplam 240 kişi şehit oldu. Darbe girişimi sırasında toplam bin 535 kişi de yaralandı. Hastanede tedavisi devam eden 623 kişi bulunurken, Ankara’da 96, İstanbul’da 23, Muğla’da 3, Sakarya’da 1, Bayburt’ta 1 olmak üzere 124 polisin, Ankara’da 18, Sakarya’da 2, İstanbul’da 1 olmak üzere 21 askerin, Ankara’da 800, İstanbul’da 589, Eskişehir’de 1 olmak üzere bin 390 sivilin yaralandığı öğrenildi.

15+Temmuz+%C5%9Fehitleri+Ankara+%C4%B0stanbul+darbe+giri%C5%9Fiminde+%C3%B6lenlerin+isimleri+

Prof. Dr. İlhan Varank, Saraçhane’de çıkan çatışmalarda hayatını kaybeden Ömer Cankatar (33), Yunus Emre Ezer, İbrahim Yılmaz ve Erkan Pala (54), Çengelköy’de vurulan Halil Kantarcı (36).

Darbe girişimi sırasında şehit olan 26 yaşındaki Fatih Dalgıç’ın baba ocağına acı haber ulaştı. İstanbul’da darbe girişimi yapan askerlerin şehit düşürdüğü 26 yaşındaki Fatih Dalgıç’ın Çifteler ilçesi’ne bağlı Alikan Mahallesi’nde bulunan baba ocağına ateş düştü. Acı haberi alan aile yakınları fenalık geçirdi. Mahalle Türk bayrakları ile donatıldı. Şehit polis memuru Dalgıç’ın bekar olduğu öğrenildi. Cenaze töreninin yarın yapılması bekleniyor.

Fethullahçı Terör Örgütüne bağlı askerlerin darbe girişimleri sonrasında çıkan olaylarda İstanbul’da görevli Bolulu polis memuru Ozan Özen şehit oldu. Acı haberi alan Özen’in anne ve babası sinir krizi geçirirken, anne hastaneye kaldırıldı.

Bolulu polis memuru şehit oldu

Edinilen bilgiye göre, İstanbul’da görev yapan 2 yıllık polis memuru Ozan Özen, darbe yapmak isteyen askerlere karşı mücadele ederken başında vuruldu. 6 aylık nişanlı olan ve evlilik hazırlıkları yapan polis memurunun acı haberi Bolu’nun Sümer Mahallesi’ndeki baba ocağına ulaştı. Polis ekipleri evin etrafında geniş güvenlik önlemleri alırken, eve Türk bayrağı asıldı.

Şehidin annesi Emine Özen, babası Metin Özen ve ağabeyi Özkan Özen gözyaşlarına boğuldu. “Oğluma nasıl kıydılar” diye feryat eden anne Emine ile Baba Metin Özen sinir krizi geçirdi. Anne ve babaya sağlık ekipleri müdahale etti. Şehidin yakınları evin önüne gelerek acılı aileyi sakinleştirmeye çalıştı. Bolu Valisi Aydın Baruş da acılı aileye taziyeye geldi.

Şehit polisin acısı hem Aydın hem de Muğla’yı yaktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kaldığı otelden ayrılmasının adından çıkan çatışmada şehit olan Aydınlı polis memuru Nedip Cengiz Eker’in yarın Muğla’da toprağa verileceği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris ilçesinde kalmış olduğu otelden ayrılmasından bir süre sonra darbe teşebbüsünde bulunan kişiler 3 askeri helikopter ile otele saldırmaları üzerine çıkan çatışmada şehit olan Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Nedip Cengiz Eker’in aslen Aydınlı olduğu ancak ailesinin Muğla’da yaşadığı ifade edildi. Şehit polis memurunun cenazesinin yarın Muğla İl Emniyet Müdürlüğü’nde yapılacak törenin ardından Muğla’nın Menteşe ilçesine bağlı Yerkesik Mahallesi’nde toprağa verileceği öğrenildi.

Cumhurbaşkanlığı korumasının acısı Uşak’a düştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kaldığı otelden ayrılmasının adından çıkan çatışmada şehit olan Cumhurbaşkanlığı yakın koruması Mehmet Çetin’in Uşak’taki baba ocağına acı haber ulaştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris ilçesinde kalmış olduğu otelden ayrılmasından bir süre sonra darbe teşebbüsünde bulunan kişiler 3 askeri helikopter ile otele saldırmaları üzerine çıkan çatışmada şehit olan Cumhurbaşkanlığı yakın koruması Mehmet Çetin’in Uşaklı olduğu öğrenildi.

Evli ve iki çocuk babası Mehmet Çetin’in baba ocağına acı haber protokol üyeleri tarafından verildi. Şehit polis memurunun cenazesinin yarın Muğla İl Emniyet Müdürlüğü’nde yapılacak törenin ardından memleketine gönderileceği öğrenildi.

Darbe girişimi sırasında gerçekleşen olayda Hataylı polis memuru Hurşit Uzel şehit oldu

Bir grup askerin darbe girişiminde bulunduğu olaylar sırasında, Kırıkhanlı polis memuru Hurşit Uzel Ankara’da şehit oldu.

Ankara Gölbaşı Emniyet Müdürlüğünde görev yapan 21 yıllık 45 yaşındaki polis memuru Hurşit Özel, dün gece vatan hainlerince şehit edilirken, cenazesinin otopsinin ardından Hatay’ın Kırıkhan ilçesine getirileceği öğrenildi.

Acı haber Yalangoz Mahallesinde ikamet eden baba ocağına ulaşırken, ailesi ve yakınları gözyaşlarına boğuldu.

Eski Özel Harekatçının Baba Ocağında Ağıtlar Yükseliyor

İki yıl önce mesleğine ara verdiği öğrenilen Özel Harekat Polisi Şehit Serkan Göker’in baba ocağına ateş düştü.

Çiçekdağı İlçesi Fevzi Çakmak Mahallesinde ikamet eden aileye acı haber sabah saatlerinde ulaştı. İlçe Belediye Başkanı İsmail Deniz’inde baba evine gittiği Çiçekdağı İlçesinde şehidin annesi Fatma Göker ve Babası Burhan Göker’in yaşanan acı olayın şokunu yaşadığı öğrenildi.

Alınan bilgiye göre şehit, eski özel harekat polisi Serkan Göker’in iki yıl önce mesleğe ara verdiği, yapılan darbe girişiminin ardından Ankara’da bulunan arkadaşlarına yardımcı olmak için gittiği ve yapılan saldırı sonrasında şehit düştüğü bilgisine ulaşıldı.

Darbecilerle çatışan ikiz polisler şehit oldu

Adanalı 25 yaşındaki ikiz kardeşler Ahmet ve Mehmet Oruç, eğitim için gittikleri Ankara’da darbeci askerlerle girdikleri çatışmada şehit oldu. Şehit ikizlerden Ahmet’in henüz doğmamış çocuğu yetim kaldı.

Henüz yeni polis memuru olan tek yumurta ikizi Ahmet ve Mehmet Oruç (25), 7 ay önce eğitim almak üzere Ankara’nın Gölbaşı ilçesine gitti. Dün meydana gelen darbe girişimi nedeniyle genç ikizler, darbeci askerlerle çatışmaya girdi. Çatışmada iki kardeş de şehit oldu.

İkizlerin şehit haberi, Adana’nın Çukurova ilçesindeki baba evine polis tarafından verildi.

İki çocuğunu da kaybeden baba Hacı Ali Oruç ile Hava Kuvvetleri’nde görevli Uzman Çavuş Mustafa Oruç ve anne Senem Oruç acı haberle adeta yıkıldı.

Şehit polislerin silah arkadaşlarına sarılan bir yakını, uzun süre ağıt yaktı. Şehitlerin babası Hacı Ali Oruç, “Baboşlarım nerede? Evlatlarımı getirin” şeklinde gözyaşı döktü.

Şehitlerden Ahmet Oruç’un eşi Emine Oruç’un 7 aylık hamile olduğu, Mehmet Oruç’un ise eşi Kübra Oruç ile yeni evlendiği öğrenildi.

Şehitlerin cenazesinin yarın yapılacak törenin ardından şehitliğe defnedilmesi bekleniyor.

Darbe girişiminde ölen şehitlerin isimleri

Ahi Köyü Muhtarı Ali Anar (35)
Ömer Takdemir (20)
Lokman Biçici (25)
Hasan Yılmaz (44)
Hüseyin Kısa (28)
Mustafa Direkli (20)
Yalçın Aran (36)
Kemal Tosun (53)
Varol Tosun (44)
Yasin Yılmaz (35)
Mehmet Şevki (31)
Nedip Cengiz Eker (40)
Muhammet Ali Aksu (38)
Ömer Can Açıkgöz (21)
Mehmet Çetin (39)
Mehmet Karacatilki (32)
Münür Alkan
Askeri Çoban
Hasan Gülhan (46)
Sedat Kaplan (31)
Akif Kapaklı
Ozan Özen (22)
Ahmet Oruç Mehmet Oruç (25)
Ahmet Kara (24)
Muhammed Yalçın (22)
Ferhat Koç (29)
Mehmet Demir (32)

(311)

15 Temmuz Şehitleri Anısına

Güncel, Slider |